• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

spolszczenie starej gry

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
100 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w Nasze projekty przez Ganimedes41 Nowicjusz (140 p.)
Witam, planuje spolszczyć pewną starą grę singleplayer. Nie mogę się dostać do plików z tekstem na dysku, ale mam dwa pomysły, przy jednym potrzebuję pomocy, a więc tak:

1. Pierwszy pomysł jest następujący: mogę robić screenshoty, kiedy gra jest uruchomiona, następnie wyciągać z nich tekst ocrem, a potem zrobić overlaya, który przesłoni oryginalny tekst po angielsku jakimś np prostokątami w odpowiednich kolorach i na nich wyrenderuje tekst po polsku. To mogę zrobić od razu bez żadnej pomocy, ale przechwytywanie ekranu (screenshoty), a następnie ocr to dosyć kosztowne operacje. Jak opublikuje gotowe spolszczenie w takiej formie i odpali je ktoś na słabszym laptopie to nie będzie to raczej działać zbyt dobrze.

2. Mój drugi pomysł wymagał by już waszej pomocy, a także oceny czy jest to w ogóle możliwe. Kiedy podłączyłem do gry cheat engine to byłem w stanie znaleźć pewne teksty w pamięci ram. Np jak byłem w menu to udało mi się znaleźć "New game" i zmienić to na "Nowa gra" (zmiana zadziałała, tekst w grze uległ zmianie). Tak sobie myślę, że skoro t tekst jest w ramie pod postacią stringa to i musi być jakaś funkcja, która renderuje ten tekst na ekranie. Może dałoby się założyć jakiegoś hooka na odpowiednią funkcje i przechwytywać tekst, a następnie go zmieniać na przetłumaczoną polską wersję zanim jeszcze się pojawi na ekranie? Gra jest w opengl, nie wiem co to mogłaby być za funkcja. Ta metoda wydaje się lepsza, ale nie mam pojęcia jak się za to zabrać i czy ma to w ogóle jakiś sens.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Śmiała i ciekawa inicjatywa
Sam bym się kierował bardziej ku drugiemu rozwiązaniu. Na pewno gdzieś musi być ta funkcja.

Chociaż z drugiej strony - to stara gra, nie ma już swojego spolszczenia?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 556 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2022 w Sprzęt komputerowy przez Marcin893 Nowicjusz (190 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 215 wizyt
pytanie zadane 21 lipca 2017 w Offtop przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 204 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2017 w Offtop przez szustka124 Gaduła (4,380 p.)

92,620 zapytań

141,471 odpowiedzi

319,796 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...