• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podstawowe pytanie - budowa bazy danych w internecie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
135 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w SQL, bazy danych przez Mik123 Nowicjusz (120 p.)
Nie wiem czy dobrze zatytułowałem ten post. Ale czy ktoś podpowie co trzeba umieć  aby stworzyć taką stronę internetową przez którą wiele osób mogłoby 1 raz w roku wypełnić formularz służący do gromadzenia danych ?

Jestem laikiem (może nie całkowitym). Kiedyś liznąłem kursy Pana Zelenta i wiem, że stworzenie samej strony nie jest skomplikowane. Natomiast, czy znajomość SQL oraz podstawy PHP (logowanie do strony) wystarczy ?

Czy można obejść się bez C++ ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 18 kwietnia przez Comandeer Guru (602,340 p.)
Tak, to brzmi jak coś, co można bez problemu załatwić samym PHP i SQL (na chana nawet i bez SQL, zapisując dane do pliku). Nie potrzeba tutaj znajomości C++.

Ogólnie to brzmi na tyle standardowy case, że bym wręcz poszukał, czy nie ma czegoś gotowego, typu skrypt do ankiet.
2
komentarz 18 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Albo zrobić ankietę w google forms :)
komentarz 18 kwietnia przez Mik123 Nowicjusz (120 p.)

@Comandeer, 

Dzięki za odpowiedź,

Gdzie można znaleźć przykładowe projekty tak żeby zajrzeć do kodu ?

Google forms odpada - musza to być okienka a później musze mieć możliwość łatwego pobrania tych danych do excela.

komentarz 18 kwietnia przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)
Okienko może być electronem, a z GSheets można łatwo pobierać XLSy :P Ale jak chcesz.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,230 p.)
C++ nie jest Ci tu potrzebny. Co najwyżej JS ale to jak masz jakieś większe plany do wyglądu/działania.

No i musisz wiedzieć co gdzie jest w przypadku samych baz danych i jak to podłączyć, ale to nic trudnego. Czasem po prostu można czegoś nie zauważyć.

Ale tak jak kolega niżej, nie lepiej zwykłego na Google Form ogarnąć takiej ankietki? Nawet na studiach wolą takie rozwiązania

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2019 w SQL, bazy danych przez pp2k22 Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 126 wizyt
pytanie zadane 4 grudnia 2018 w SQL, bazy danych przez Michał Bieniek Nowicjusz (180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 2,172 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w PHP przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

92,624 zapytań

141,482 odpowiedzi

319,822 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...