• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

HISTORIA LOGINOW Z ROUTERA

Object Storage Arubacloud
+1 głos
81 wizyt
pytanie zadane 18 kwietnia w Sieci komputerowe, internet przez arkadiusz.z Nowicjusz (130 p.)
Witam,

Wczoraj po kilku "sygnalach", ktore moglyby swiadczyc o zdradzie partnerki (nowokupiony odkurzecz znalazl kartke z haslem do wifi pod lozkiem) postanowilem sprawdzic historie loginow na routerze.

Dziwnym trafem loginy z 3 tygodni miedzy 20.02 a 12.03 nieistnieja, wszystkie wczesniejsze i pozniejsza sa (akurat duzo pracowalem wtedy i mialem 4 dniowa delwgacje). Czy jest mozliwe ze to "dziwnym" trafem wyczyscil router, czy raczej zostaly usuniete z premedytacja? Czy jest mozliwosc usuniecie tylko historii z 3 ostatnich tygodni? Z tego co wiem, to mozna zrobic refresh, ale wtedy usunie sie wszystko.

Z gory dzieki za odpowiedz.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 18 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Pierwsze:
Nie wiem czy znalezienie przez nowo kupiony odkurzacz kartki z hasłem WiFi to sygnał zdrady partnerki. Może pogadaj wpierw o tym z oskarżoną?

Drugie:
Chyba chodzi Ci o logi - to można samemu usunąć logując się do panelu administratora i tam szperajac można cosik usunąć. Ale z drugiej strony po co? I to z aż 3 tygodni, gdzie Ciebie nie było 4 dni

Na ten moment niewiele możemy zrobić - za mało informacji

komentarz 18 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Jak to, możemy pomóc koledze. Będziemy śledzić partnerkę, robić zdjęcia z ukrycia, sprawdzimy z kim się spotyka. Taka koleżeńska pomoc pasjonatów informatyki.
komentarz 18 kwietnia przez arkadiusz.z Nowicjusz (130 p.)
Hej, dzieki za odpowiedz.

1. Domysly, bo jedna zdrada juz byla i zostala wybaczona. Login do Wifi lezy zawsze w kuchni w szufladzie. Moja partnerka to pedantka, wszystko odklada na miejsce. Dziwnym trafem spadla kartka pod lozko. Zreszta jak znasz kogos, to wiesz.... Po co logowac sie do wifi w sypialni????

2. Ja pracuje czesto do 20. Czasami weekendy. Ona- pielegniarka, czesto kilka dni wolnego.

Teraz logika:

Dlaczego, skoro router zapisuje po kilkanascie/kilkadziesiat logow dziennie, nagle znajdujesz login z 20.02 a nastepny z 12.03. Ktos musial szperac? Po co? Przeanalizowalem ostatnie 3 miesiace. Sa momenty po 1, 2 dni, gdzie nie ma logow (event log). A codziennie ogladamy youtube, filmy, ha pracuje na laptopie, komorka jest polaczona z wifi. Czy w takim wypadku to normalne, czy sukcesywnie ktos to usuwa?

Nie znam sie na informatyce. Ale tak na chlopski rozum cos mi nie pasuje.....
komentarz 18 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Słyszałem że pielęgniarki są w grupie pań które najczęściej zdradzają, z kolei jedne z najrzadziej zdradzających to bibliotekarki, nauczycielki religii, malarki oraz panie pracujące na stacjach paliw.
komentarz 18 kwietnia przez arkadiusz.z Nowicjusz (130 p.)
Akurat ta odpowiedz mi najmniej pomaga
komentarz 18 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Jasne, przytoczyłem tylko statystyki. Myślę, ze wątek się rozwinie i uzyskasz ostatecznie odpowiedź na swoje pytania.
komentarz 19 kwietnia przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Jasne, przytoczyłem tylko statystyki. Myślę, ze wątek się rozwinie i uzyskasz ostatecznie odpowiedź na swoje pytania.

Statystyki na zasadzie "kto pytał"

Wracając do pytania, może warto zmienić hasło do toutera? W sensie do panelu admina. Jak nic się nie zmieni to partnerka jest niewinna 

komentarz 19 kwietnia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Mnie się wydawało, że kolega jest przewrażliwiony, stad trochę sobie pożartowałem.

Poza tym są biura detektywistyczne, które takie wątpliwości rozwiązują.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 283 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 250 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 310 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Grozmo Użytkownik (750 p.)

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...