• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

brak obrazu płyta nie widzi karty

Object Storage Arubacloud
0 głosów
79 wizyt
pytanie zadane 21 lutego w Sprzęt komputerowy przez unfi Nowicjusz (120 p.)
Witam, szanowni. Bardzo długo próbuję rozwiązać problem , ale bezskutecznie. Posiadam płytę główną msi460m bazooka . chiftec 450w. 16gb ddr4 . oraz kupioną grafikę Radeon rx550 4G Gddr5, gdy podpinam kartę nie ma obrazu, nie ma biosu, jedynie na płycie jest led vga. natomiast 2 pozostałe starsze karty działają. radeon natomiast nie. ale na 2 komputerze działa bez zarzutu. Update biosu, nie pomogło. Czy wiecie co jeszcze można spróbować, czy macie jakieś pomysły.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 22 lutego przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
nie napisałes jaki jest ten "2" komputer ale z tego co widzę to może być stary sprzęt - powinieneś wszystko opisać co doczego podpiołes- mu nie rozróżniamy herbaty z których fusy są. moze zasilacz za słaby może cos nie podpiołeś, moze radeon za nowy do płyty gp nie sprawdzałem(ty to powinieneś zrobić przed zakupem) plyta główna może być za stara.wiecej co do czego podpiołeś plis!
komentarz 22 lutego przez unfi Nowicjusz (120 p.)
Proszę wybaczyć , oczywiście moje pytanie niechlujnie ułożone. Zatem..

Kupiłem płytę główną msi 460m bazooka, wraz z nią pamięć DDR4 2x8 gb, oraz procesor intel i5 10400F 2,90ghz, i dysk m2 256GB. zasilacz chiftec 450W. i moja karta geforce gt 550ti 1GB. Wszystko działa bez zarzutów. tydzień później kupiłem kartę radeon rx550 4G GDDR5 . Gdy ją podpiąłem nie ma w ogóle obrazu na monitorze, drugim monitorze, oraz tv, sprawdzone porty hdmi, dvi. natomiast karta działa pod inny pc na płycie  msi 2h90a pod zasilaczem hp 300w na  intel i5 750 2,66. Dotychczas zrobiony reset bios bateria, bios zaktualizowany do najnowszej, przejście z uefi na cmos.
komentarz 23 lutego przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)
Nie wiem czy to coś da ale spróbuj odinstalować cały katalog Nvidi po poprzedniej karcie. Pamietam że bywało że te karty ze sobą kolidowały  <-- ale mogę bredzić. Dawno mnie tu nie było i może wyleciałem już z tematu(dawno sie nie zajmowałem sprzętem komputerowym).

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 144 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 628 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2022 w Sprzęt komputerowy przez hapek Nowicjusz (160 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt

92,620 zapytań

141,474 odpowiedzi

319,813 komentarzy

62,003 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...