• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomysły na nowe życie starego telefonu [edit]

Object Storage Arubacloud
0 głosów
167 wizyt
pytanie zadane 14 lutego w Urządzenia mobilne przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
edycja 11 marca przez Panelinio
Hej,
U mnie w szufladzie leży nieużywany Samsung Galaxy A21s. Mam do wyboru albo go sprzedać za stówkę+, albo dać mu nowy żywot. Nie interesuje mnie jednak kwestia monitoringu, gps czy pilota do telewizora (zerknąłem do wujka Google'a), Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy istnieje jakieś praktyczne-informatyczne zastosowanie dla takiego telefonu.
-------------------------------------------
To znowu ja. Podczas przeglądania jak wdrożyć hyprlanda do Ubuntu (a wezmę sobie dual boota zrobię) wpadłem na pomysł. A co jeśli jest jakiś ciekawy OS do telefonu? Poszperałem i zaciekawił mnie GrapheneOS. Postanowiłem jednak odnowić ten temat i spytać czy ktoś korzystał z podobnego rozwiązania?
komentarz 14 lutego przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Pilot do zestawu audio.
komentarz 14 lutego przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Właśnie chciałbym uniknąć użycia telefonu jako pilota. Poza tym nie mam zestawu audio :(
komentarz 14 lutego przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
To jest dobry pretekst żeby dokupić zestaw HiFi !
komentarz 14 lutego przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Haha, też racja :D
komentarz 18 lutego przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Możesz sterować układami na mikrokontrolerach lub/i odbierać z nich jakieś sygnały, informacje. Polecam mikrokontrolery ESP 8266 i ESP 32 lub "maline" Pico,
komentarz 13 marca przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Podbijam aby edit wszedł na główną

Aj, to tak nie działa :/

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 lutego przez sefir Dyskutant (8,560 p.)
wybrane 27 lutego przez Panelinio
 
Najlepsza
Można np. Termuxa zainstalować i zrobić sobie serwer na fonie :P
komentarz 14 lutego przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)

Genialne!
Czyli mógłbym postawić swoją stronkę na takim serwerze.
Poszperam na ten temat aby wszystko cudnie działało (bo jak rozumiem aby każdy widział takową stronkę w sieci to muszę zarejestrować mu domenę i ustawić IP)
Dzięki śliczne, ale jeszcze zobaczę czy ktoś nie ma innych pomysłów wink

komentarz 14 lutego przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Chyba, że jest jakieś inne, przyziemne zastosowanie dla takiego serwerka?
komentarz 14 lutego przez sefir Dyskutant (8,560 p.)

@Panelinio, Nie bawiłem się w publiczny serwer to nie podpowiem, trzeba się pobawić :) Ja to korzystałem tylko w sieci lokalnej z serwera. Jest to fajne rozwiązanie, że można mieć zawsze przy sobie serwer by się np. komuś czymś pochwalić :D Można też użyć np. ZeroTier do połączenia wszystkich swoich urządzeń do prywatnej sieci i wtedy bez względu na lokalizację będziesz mieć dostęp do serwera :)

komentarz 14 lutego przez Panelinio Mądrala (5,190 p.)
Rozumiem, przyjrzę się temu rozwiązaniu. Wizja posiadania własnej zdalnej bazy danych jest kusząca :D Dzięki śliczne

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 156 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 2,344 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 140 wizyt
pytanie zadane 21 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez pionk18 Obywatel (1,590 p.)

92,620 zapytań

141,468 odpowiedzi

319,792 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...