• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[OT] Nie przychodzą do mnie żadne SMSy od około 2-3 godzin :)

Object Storage Arubacloud
0 głosów
93 wizyt
pytanie zadane 9 stycznia w Urządzenia mobilne przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Mam Chinola:  Xiaomi Note Pro 10, kupiłem go z 2-3 lata temu. Działał zwykle dobrze, ale dziś nie przychodzą do mnie żadne SMS-y (kompletnie zero!) i nie wiem w czym problem. Czyściłem "skrzynkę" kilka dni temu, telefon czasami restartuje lub wyłączam, a dziś próbowałem skorzystać po godz. 16 z Allegro, dwóch banków i Premium.pl i nie przychodzą od nich SMSy z hasłami jednorazowymi i nie mogę się zalogować :( Jestem w Sieci PLAY.

To problem sieci, smartfona czy jeszcze inny? Co radzicie?
komentarz 11 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Zmieniłem telefon i nie od razu, ale od wczoraj póki co jest OK.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
Wygląda jak błąd z softem wiadomości dla Xiaomi (miałem ten model, teraz mam nowszy od 3 lat 11-tke i juz więcej nie kupie swoja droga, bo mam wrażenie, że od kilku lat to nie ten sam Xiaomi co mój najlepszy stary Redmi 8 PRO).

Sprawdź czy dasz rade zaktualizować androida, soft- dla wiadomości (message app), albo spróbuj pobrać jakaś alternatywną aplikacji do wiadomości.

Rozumiem, że takie rzeczy jak sprawdzenie sieci, polaczeń zrobiles, więc jeszcze pozostaje wymóg - Xiaomi z wersji Chińskiej do logowania na Xiaomi account, który byc może musi być zintergrowany z Chmurą Xiaomi, żeby działać.

Słyszałem o podobnych problemach, ale nie znalazłem też rozwiązania. Może aktualizacja z bootloaderem? Factory reset?
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Poprosiłem rodzinę o wysłanie SMS-a i doszedł, ale usiadłem chwilę później do komputera i dupa..... Z Allegro nie przychodzą, z MBank też nie i z Premium.pl też nie.Przed godziną 15-tą było wszystko OK.

Resetować bym teraz nie chciał telefonu bo utracę sporo danych.

Może jutro zadziała. Coś pisali że na Andku były probelmy 1.1.2024. Android nie akceptował tej daty, ale dziś mamy 9-ty. Dziwne.
1
komentarz 9 stycznia przez Wiciorny Ekspert (270,590 p.)
potwierdzić mogę, że nie przychodza do mnie SMS-y aktualnie na Xioami w Play, np z placówki MBank.
komentarz 9 stycznia przez reaktywny Nałogowiec (41,090 p.)
Wychodzi na to że mogę mieć blokadę na SMSy z krótkich numerów (albo w telefonie, albo w Play) - będę to sprawdzał.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 134 wizyt
–3 głosów
1 odpowiedź 582 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2018 w Urządzenia mobilne przez niezalogowany
+1 głos
1 odpowiedź 490 wizyt
pytanie zadane 15 kwietnia 2020 w Urządzenia mobilne przez Milo Obywatel (1,180 p.)

92,620 zapytań

141,469 odpowiedzi

319,793 komentarzy

62,002 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...